Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vzpomínáme

Bellis Ev-An-Or

nar. 13.12.2008 - 30. 9. 2012 /úhyn po císaři/

DKK 0/0 , DLK 0/0 - chovná

Velmi nadějná, Výborná, Vítěz třídy, Krajský vítěz

 

 

RODOKMEN

 

Něco málo o naší Bellis............

Měla bych představit Bellis, která je zakladatelkou naší chovatelské stanice Chřibské zátiší. Bellunka se narodila ve Fryštáku u Zlína v chovatelské stanici Ev-An-Or, kde maminka Andulka od Blatnické hory porodila deset standartních a krásných štěňátek. A jaká vlastně je naše Bellis? Dračice, dalo by se říct jedním slovem. Přestože v bonitačním posudku má napsáno "vyrovavná, sebejistá", je to obrovský temperament a její energii bychom jí opravdu mohli všichni závidět. Miluje dlouhé procházky a řádění na cvičáku, který pravidelně navštěvujeme každou neděli. Jakmile slyší nastartované auto, už se šíleně těší na odjezd. Sama si skočí do kufru, kde má svůj box a ví, že se jede na cvičák. S Bell jsem si zkusila několikrát proběhnout se v kruhu výstavním, což byla pro mě nová zkušenost. Známečky naší Bellis byly výborné s pořadím, v létě v Brně-Žebětíně byla Vítězkou třídy a Krajským vítězem. Ale naším společným a největším úspěchem byly nulové kyčle a lokty. Musím vysvětlit, proč jsem se z tohoto výsledku tak moc radovala.

Bellis hold miluje pohled na krajinu, ale z výšky. Tudíž si vždy vylezla na hromadu naskládaného dřeva, které máme nachystané na zahradě na zimu a sledovala, co se děje v okolí. Hromada dřeva dosahuje pomalu výšky dvou metrů, takže výška to opravdu je. Vím, že je to zvědavá baba, ale.......Když vyhlídnete z okna a vidíte, jak tam stojí ta naše holka a čučí někam do Tramtárie, tak má už člověk opravdu strach o její nožky. Kyčle a lokty tedy při jejím koníčku "dřevolezení" mě i celou moji rodinu překvapily. V současnosti, kdy Bellis naučila lozit na dřevo celou naši smečku, dostaly holky moje přísný zákaz kochat se krajinou.

O tuto fenu jsme bohužel přišli..............................nešťastně a velmi bolestně!!! NIKDY NEZAPOMENEME!!!!!!

 

Bellis Ev-An-Or byla matkou vrhu A, B. Z vrhu "A"  žádného jedince páníčkové neuchovňovali. Otcem vrhu "A" byl ICH. CIRO HAF Z JUNDROVA! Všech osm jedinců stále žije a letos 10.10. 2016 budou slavit pět let!!!

Vrh "B" z tohoto vrhu jsou dvě feny v mém vlastnictví Bellis a Trejsí. Bellis č.2 je pokračovatelkou chovu u nás ve stanici, tudíž moje naděje. Bellis DKK i DLK 0/0 i BAX, Bonnie i Bethany 0/0. Z tohoto vrhu po Caru von Gammenthalovi byli tudíž uchovněni čtyři jedinci! Všichni zdraví a živí....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist